Acer Predator – skuteczny łowca

Acer nie rozpieszczał miłośników gier komputerowych. Ich sprzęty zyskały popularność i były często wybierane do prac biurowych i osób poszukujących laptopa do domu. Producent zaczął zmieniać swój wizerunek, prezentując podczas targów IFA w Berlinie model Acer Aspire V15 Nitro Black. Jest to sprzęt kierowany do wytrawnych graczy, którzy oczekują wysokiej płynności najnowszych, pojawiających się na rynku, gier komputerowych. Nowy model sprostał oczekiwaniom społeczności graczy, zyskując ich przychylność dzięki niezłej specyfikacji, ciekawej stylistyce i przystępnej cenie. Kolejnym krokiem dla tajwańskiej marki jest seria Acer Predator, inspirowana przygodami popularnego łowcy z filmów fabularnych o tym samym tytule. Modele tej linii zyskały jednoznaczne logo oraz potężne podzespoły, które aspirowały do stanięcia w szranki z czołówką laptopów gamingowych dostępnych na rynku. Misja zakończyła się sukcesem.

 

Obudowa

Acer Predator ma naprawdę imponującą specyfikację fot. acer.com

Na pierwszy rzut oka widać, że producent inspirował się trendami, które obowiązują na rynku sprzętu gamingowego. Nazwanie tych modeli Predator nie jest przypadkowe. Obudowa wygląda bardzo atrakcyjnie i drapieżnie. Podświetlane logo nie daje złudzeń, że ten sprzęt jest czymś więcej niż notebookiem przeznaczonym do nudnych prac biurowych. Wyróżniającym elementem jest dodatkowy, modułowy wentylator, który można zamontować w kieszeni z lewej strony. Obudowa została wykonana z wysokiej jakości materiałów – jest to tworzywo sztuczne oraz włókno szklane. Cechuje się niewielką wagą oraz jest bardziej wytrzymałe od stopu aluminium. Całość jest matowa i wyjątkowo estetyczna. Wspomniane logo Acer Predator umieszczone jest na środku pokrywy ekranu i efektownie podświetlone na kolor czerwony. Podobne podświetlenie umieszczone jest na krawędziach.

 

Głośniki

Tajwańska marka przywiązała dużą wagę do samych głośników. Umieściła aż cztery, wspomagając je subwooferem. Zestaw doskonale sprawdza się w warunkach domowych, oferując dźwięk czysty i wyraźny. Poziom basów dzięki zastosowanemu subwooferowi zasługuje na pochwałę. Dodatkowo system nagłośnieniowy wspomagany jest przez system Dolby Audio, dzięki czemu dźwięk wydobywający się z urządzenia zyskuje przestrzeń i głębię.

 

Specyfikacja Ekran

Acer Predator ma naprawdę imponującą specyfikację (szczegóły tutaj: http://www.kuzniewski.pl/k2587,laptopy-acer-predator.html). Twórcy zastosowali jedne z najmocniejszych na rynku podzespołów, które razem świetnie sprawdzają się przy nawet najbardziej wymagających zadaniach. Sercem laptopa jest procesor Intel Core i7, który wspomagany jest przez 8 lub 16 GB pamięci RAM oraz królewską rodzinę kart graficznych Nvidia Geforce z modelem GTX 970M lub GTX 980M. Producent zadbał o to, aby nie zabrakło pamięci na dysku twardym oferując do 1 TB na dysku HDD i 256 GB na dysku SSD.