Charakterystyka laptopów HP

Marka Hewlett-Packard (HP) jest dobrze znana na polskim rynku. Od wielu lat ich laptopy, drukarki, monitory i inny sprzęt komputerowy jest obecny w polskich domach. Oferta ciągle się rozszerza, a dziś sprawdzimy co ciekawego możemy znaleźć wśród komputerów przenośnych.

Laptop laptopowi nierówny

Nie da się ukryć, że wybierając laptopy HP każdy znajdzie coś dla siebie Autor zdjęcia: store.hp.com

Zacząć należy od przestawienia progów cenowych. HP jest marką, która adresuje swoje urządzenia do niemal wszystkich grup społecznych. Znajdziemy zarówno komputery w cenach poniżej tysiąca złotych, takie które kosztują kilka tysięcy, a także maszyny w cenach powyżej dziesięciu tysięcy złotych. Nie da się ukryć, że wybierając laptopy HP każdy znajdzie coś dla siebie. Przyglądając się bliżej ofercie zauważymy, że producent chętnie instaluje w swoich urządzeniach procesory Intel o mocy obliczeniowej od półtora do trzech gigaherców, a także od dwóch do nawet dwudziestu megabajtów pamięci operacyjnej RAM. W wyższych modelach znajdziemy również lepsze karty graficzne, dzięki czemu na laptopie będziemy mogli komfortowo uruchomić najnowsze gry wideo, a także zaawansowane programy dla grafików komputerowych.

Dotykowe ekrany i inne akcesoria

Na rynku laptopów coraz częściej pojawiają się te, która posiadają dotykowe ekrany, a więc możliwe jest korzystanie z nich tak jak ze smartfonów. Nie da się ukryć, że jest to bardzo wygodne dla użytkownika, który nie musi już korzystać tylko i wyłącznie z touchpada, lub zabierać ze sobą myszkę komputerową. Touchscreeny występują w nieco droższych wersjach, aczkolwiek już za cenę nieco powyżej trzech tysięcy złotych możemy znaleźć laptopy HP obsługujące tą funkcjonalność. Niemal każdy laptop, włącznie z tymi najtańszymi, posiada zintegrowaną kartę bezprzewodową Wi-Fi, która obsługuje wszystkie obecnie dostępne standardy, włącznie z N i AC. Znajdziemy również funkcję Bluetooth, USB 3.0, a w modelach ze średniej i wyższej półki w standardzie montowane są dyski SSD o pojemności przekraczającej 128GB.

Jak widać wybór mamy dość spory, więc na pewno znajdziemy coś dla siebie, nawet jeśli nie posiadamy zbyt dużo pieniędzy na kupno nowego laptopa. Oprócz tego możemy też wziąć sprzęt na raty, a nawet w leasing, co obecnie stanowi jeszcze novum na rynku komputerów, jednak bardzo szybko zdobywa sobie popularność.