Delikatny szept – praca z Toshiba Satellite Pro R50-B-114

Toshiba Satellite Pro R50 to dość duży laptop. 15-calowy wyświetlacz, 2300 g - na pewno nie jest to urządzenie kieszonkowe fot. toshiba.com

Toshiba Satellite Pro R50 to dość duży laptop. 15-calowy wyświetlacz, 2300 g – na pewno nie jest to urządzenie kieszonkowe. Tym bardziej dziwi cecha, którą najbardziej się wyróżnia. Do niej jednak wrócimy za chwilę.

Czego się po nim spodziewać?

Laptop ma obudowę plastikową, ale jest całkiem elegancki i dysponuje dobrą klawiaturą. Korzysta z procesorów Intel Core i5. Są to niskonapięciowe jednostki o sprawdzonej wydajności wykorzystywane aktualnie w znacznej części laptopów biznesowych. Laptopy dostępne są z dużymi (1000 GB) dyskami twardymi. Z wydajności i czasu pracy na baterii można być zadowolonym.

Słaba matryca

Najsłabszym elementem laptopa jest jego ekran. Matryca obsługuje zbyt słabą rozdzielczość i nie zapewnia odpowiedniego kontrastu. Z tego powodu nie nadaje się niestety do pracy nad grafiką. Ma też zbyt niskie podświetlenie, by można było wyjść z nią na zewnątrz.

Największy plus

Ze względu na ekran laptop może wzbudzać mieszane uczucia. Ma jednak bardzo widoczną zaletę. Jest właściwie niesłyszalny przy normalnej pracy i wciąż bardzo cichy w przypadku dużego obciążenia. Jest to niezwykłe osiągnięcie, biorąc pod uwagę rozmiar laptopa, dysk HD i aktywny układ chłodzenia. Co więcej, ten ostatni, choć jego dźwięk wydaje się raczej szeptem, skutecznie chłodzi całe urządzenie. Podczas typowego użytkowania laptop nie przekroczy 28°C. Przy maksymalnym obciążeniu okazjonalnie pokaże o 10 stopni więcej.

Podsumowanie

Cisza i komfort pracy są doskonałą zaletą, tak jak słaby wyświetlacz jest niestety wadą. Jeśli w sprzedaży pojawią się wersje zapewniające lepszy obraz, z pewnością warto będzie sięgnąć po Toshiba Satellite Pro R50-B. A na razie można przyjrzeć się bliżej laptopom R50 pierwszej generacji – Toshiba Satellite Pro R50-A. Pełna oferta laptopów Satellite Pro R50 jest dostępna tutaj: http://www.kuzniewski.pl/k1818,laptopy-toshiba-satellite-pro-satellite-pro-r50.html