Dell Precision M4800 – Wydajna stacja robocza

W swojej ofercie Dell nie zapomniał o bardzo mocnych stacjach roboczych. Użytkownik ma możliwość konfiguracji stacji, poczynając od procesora a kończąc na karcie graficznej. Do wyboru mamy procesor Intel Core i5, i7 oraz i7 Extreme Edition. Pamięć RAM możemy rozbudować aż do 32 GB oraz wybrać jedną z trzech kart graficznych: AMD FirePro M5100 lub NVIDIA Quadro w dwóch wersjach. Istnieje także możliwość wyboru spośród kilku dostępnych dysków twardych. Taki zestaw pozwala na płynną pracę przy wielu aplikacjach oraz granie w nowe tytuły gier komputerowych na średnich detalach.

Bateria

W swojej ofercie Dell nie zapomniał o bardzo mocnych stacjach roboczych fot. dell.com

Bateria jest w stanie wytrzymać 3 godziny przeglądania Internetu, co jest średnim wynikiem przy tak rozbudowanych stacjach roboczych.

Obraz

Do wyboru mamy 3 matryce, poczynając od rozdzielczości HD (1366 x 766), a kończąc na matrycy QHD+ (3200 x 1800). Matryca o największej rozdzielczości zapewnia dużą ostrość obrazu, do tego można otworzyć wiele aplikacji jednocześnie, utrzymując je obok siebie. Średnia luminacja przy maksymalnej intensywności wynosi około 375 cd/m², co przy równomiernym podświetleniu daje bardzo dobry efekt. Kąty widzenia są znakomite, kolory nie tracą zbytnio na swojej barwie.

Obudowa

Sztywność notebooka stoi na dobrym poziomie, klawiatura się nie ugina a do tego nie słychać żadnych trzasków. Taki stan rzeczy Dell Precision M4800 zawdzięcza swojej wadze, która wynosi 3,2 kg. Jest to dużo, nawet biorąc pod uwagę konkurencje. Od spodniej warstwy wystarczy tylko odkręcić 2 śrubki, aby dostać się do wewnątrz.

Hałas i ciepło

Przy maksymalnym obciążeniu hałas sięga 52 dB, jest to już irytujący odgłos, który może stwarzać problemy podczas użytkowania notebooka. Jednakże podczas normalnej pracy nie wychodzi on poza granice 35 dB. Dzięki wydajnym wentylatorom obudowa notebooka jest zawsze chłodna, podczas pracy temperatura nie przekracza 38 stopni Celsjusza.