Flagowy notebook biznesowy Lenovo

Marka ThinkPad wrosła w rynek tak bardzo, że to do niej przyrównuje się inne modele laptopów biznesowych. Zaprezentowane na przełomie 2015 i 2016 roku modele świadczą o tym, że zespół projektowy Lenovo bynajmniej nie siadł na laurach. Najlepszym dowodem na to jest Lenovo ThinkPad T460 s.

Wszystko to co w 15 calowych notebookach

Marka ThinkPad wrosła w rynek tak bardzo, że to do niej przyrównuje się inne modele laptopów biznesowych fot. lenovo.com

Procesory niskonapięciowe Intela mieszczą się już nawet w ultralekkich hybrydach czy tabletach. Nikogo więc nie dziwi użycie ich w 14 calowym laptopie biznesowym. Znacznie mniej typowa jest w ultrabookach dedykowana karta graficzna nVidia GeForce 930M (https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-930M.138767.0.html) i dobre wyposażenie w złącza zewnętrzne. Można też rozbudować go do 24 GB RAM, choć będzie to oznaczać układ niesymetryczny. Lenovo ThinkPad T460s jest wyposażony jak rasowy laptop biznesowy, a jedynie waży trochę mniej.

Kompaktowa obudowa

ThinkPad jest doskonale wykonany i upakowany z wielką precyzją. Nawet w konfiguracji z GeForcem waży jedynie 1,4 kg, a bez dedykowanej karty graficznej jeszcze kilkadziesiąt gram mniej. W żadnym miejscu jego grubość nie przekracza też 18 mm. Jest więc lżejszy od kilku dobrych 13 calowych laptopów, takich jak Apple MacBook Pro 13.

Nie wszystko złoto

Flagowy laptop Lenovo ThinkPad należy do najbardziej prestiżowych urządzeń na rynku. Prestiż ten jest w pełni zasłużony, ale bynajmniej nie znaczy to, że udało się stworzyć laptopa idealnego. By powstał trzeba było poświęcić 2 cechy bardzo istotne dla użytkowników Lenovo. Po pierwsze w ThinkPadzie T460s nie można wyjąć baterii, a po drugie klawiatura tego modelu, choć dobra, nie jest tak wygodna jak w większych laptopach tej serii.