Fujitsu LifeBook A514 – niedrogi laptop do pracy

Firma Fujitsu w swojej linii LifeBook proponuje wiele uniwersalnych laptopów do pracy. Jednym z nich jest Fujitsu LifeBook A514 – niedrogi laptop, który idealnie sprawdzi się do płynnego korzystania z podstawowego oprogramowania biurowego. Jego najmocniejszą stroną jest wysoka uniwersalność. Notebook ten będzie więc doskonałą inwestycją dla niewielkich firm z różnych branż.

Pierwsze wrażenie

Firma Fujitsu w swojej linii LifeBook proponuje wiele uniwersalnych laptopów do pracy fot. fujitsu.com

Fujitsu LifeBook A514, już na pierwszy rzut oka, prezentuje się profesjonalnie. Konstruktorzy zadbali bowiem o elegancki, stonowany desing. Powierzchnie laptopa są ciemne, matowe. Przy klasycznej przekątnej ekranu 15,6 cala, wysokość obudowy wynosi 31 mm, głębokość 252 mm, a szerokość 378 mm. Konstrukcja waży około 2,4 kg. Laptop nie jest więc typowym ultrabookiem, ale prezentuje się solidnie. Dużym plusem są dobrze dopasowane zawiasy, które pozwalają podnieść pokrywę ekranu jedną ręką.

Złącza i osprzęt

Na obudowie znajdziemy aż 4 porty USB 3.0 oraz złącze HDMI i VGA. Brakuje tutaj niestety złącza stacji dokującej oraz zabezpieczeń danych (m.in. czytnika linii papilarnych czy czytnika Smart Card).

Dużym plusem jest duża klawiatura o wyspowej budowie, która posiada pełnowymiarowy blok numeryczny. Wyraźnie rozdzielone klawisze pozwalają eliminować literówki, a klawiatura numeryczna ułatwia pracę z danymi liczbowymi.

Co z jakością obrazu?

Laptopy Fujitsu LifeBook A514 posiadają duży ekran o przekątnej 15,6 cala. Rozdzielczość matrycy wynosi 1366 x 768 pikseli (jakość HD). Jakość obrazu więc niestety nie zachwyca (kolory nie są zbyt ostre). Ale do pracy z dokumentami tekstowymi czy innym oprogramowaniem biurowym, jest wystarczająca.

Jakie podzespoły?

Za osiągi Fujitsu LifeBook A514 odpowiadają procesory Intel Core i3 4005U. Są to dwurdzeniowe jednostki o częstotliwości 1700 MHz, które nie zostały wzbogacone o funkcję Turbo Boost. Procesory dedykowane są do płynnej pracy z podstawowym oprogramowaniem. Wydajność graficzną zapewnia układ zintegrowany Intel HD 4400, który jest sprawny, nie poradzi sobie jednak z płynną obsługą najnowszych gier i tego typu wymagających multimediów. Pamięć RAM można rozbudować do 16 GB.

Parametry prezentują się więc przeciętnie, ale Fujitsu LifeBook A514 można kupić już za około 1700 zł.