HP ProBook 650 G1– klasyczny notebook biznesowy

HP ProBook 650 G1 to funkcjonalny laptop dedykowany profesjonalnym użytkownikom. Posiada on ekran o przekątnej 15,6 cala, duży wybór portów i wykorzystuje moc obliczeniową procesorów z rodziny Intel Core. Użytkownicy mogą wybrać konfigurację ze zintegrowaną grafiką Intela lub kartą dedykowaną AMD Radeon

Pierwsze wrażenie

HP ProBook 650 G1 to funkcjonalny laptop dedykowany profesjonalnym użytkownikom fot. kuzniewski.pl

HP ProBook 650 G1 prezentuje się elegancko i solidnie. Konstrukcja łączy powierzchnie srebrne z czarnymi (srebrny pulpit powstał z aluminium, inne elementy są połączeniem stopu magnezu i tworzyw sztucznych). Jednostka zasadnicza nie ugina się nawet przy większym nacisku. Minusem jest pokrywa ekranu – gumowate tworzywo niestety szybko się wykrzywia.

Całość waży około 2,5 kg i jest dość masywna. Szerokość laptopa wynosi 378 mm, głębokość 257 mm, wysokość 29 mm. HP ProBook 650 G1 nie zachwyca wysoką mobilnością, ale i nie będzie kłopotliwy podczas służbowego spotkania.

Porty i osprzęt

Jedną z najmocniejszych stron HP ProBook 650 G1 jest bogaty zestaw portów. Użytkownicy znajdą tutaj aż 5 portów USB, złącze VGA i HDMI, port szeregowy COM. Konstruktorzy zadbali także o gniazdo pozwalające podłączyć stację dokującą.

Komunikację zapewnia nie tylko WLAN i moduł Bluetooth, ale także szybki modem WWAN 3G lub LTE (opcjonalny).

Bezpieczeństwa danych strzeże moduł szyfrowania TPM, czytnik Smart Card i czytnik linii papilarnych.

Dużym plusem jest bardzo wygodna klawiatura o dużych, rozdzielonych klawiszach i z pełnowymiarowym blokiem numerycznym.

Jakość obrazu

Matryca nie jest najmocniejszą stroną laptopów HP ProBook 650 G1. Podstawowa wersja została wyposażona w ekran o rozdzielczości HD, który ma wąskie kąty widzenia i słabą luminację. Wersja z wyświetlaczem Full HD zapewnia ostrzejszy obraz, ale jego jakość i tak nie zachwyca.

Jakie podzespoły?

HP ProBook 650 G1 jest dostępny z wieloma procesorami (kilka dodatkowych informacji tutaj: http://www.kuzniewski.pl/k1698,laptopy-hp-probook-probook-650.html), co pozwoli użytkownikom dobrać konfigurację o mocy obliczeniowej odpowiadającej wymogom oprogramowania, z którego najczęściej korzystają. Producent proponuje modele z jednostkami Intel Core i3, Intel Core i5 oraz 2-rdzeniowymi Intel Core i7 (w tym m.in. mocna jednostka Intel Core i7 4610M o częstotliwości taktowania od 3,0 do 3,7 GHz). Pamięć RAM może mieć do 16 GB.

Użytkownicy mogą wybrać podstawową wersję HP ProBook 650 G1 wyposażoną w zintegrowany układ graficzny Intel HD. Do bardziej wymagających zadań sprawdzi się konfiguracja z dedykowaną kartą AMD Radeon.