HP ZBook 14 – najwyższa wydajność w zgrabnym opakowaniu

Seria HP ZBook to mobilne stacje robocze, które spełniają oczekiwania wymagających specjalistów. Jednym z modeli jest HP ZBook 14 – laptop wyposażony w niskonapięciowy procesor Broadwell oraz 14,1-calową matrycę typu IPS dostępną w rozdzielczości Full HD.

Obudowa i porty

Seria HP ZBook to mobilne stacje robocze, które spełniają oczekiwania wymagających specjalistów fot. hp.com

HP ZBook 14 waży do 1,78 kg. Przy 14-calowej matrycy, obudowa laptopa ma wysokość 21 mm, szerokość 339 mm, głębokość 237 mm. Konstrukcja jest wykonana ze stopów metali. Połączenie aluminium i magnezu zapewnia dużą wytrzymałość. Obudowa jest odporna na nacisk, nie wykrzywia się i prezentuje się bardzo prestiżowo. Całość konstrukcji jest smukła i stabilna. Słabszym punktem jest brak możliwości odchylenia pokrywy ekranu, ale przy takiej jakości wykonania, można wybaczyć to drobne niedociągnięcie.

Mocną stroną HP ZBook 14 jest pełen zestaw portów. Konstruktorzy zadbali tutaj o złącze VGA i DisplayPort, 4 porty USB w standardzie 3.0 oraz złącze stacji dokującej. Modem WWAN 3G lub LTE zapewniają doskonałą komunikację. Firmowe dane pozwala zabezpieczyć czytnik SmartCard oraz czytnik linii papilarnych.

Jakość obrazu

HP ZBook 14 wyposażony został w 14,1-calową, matową matrycę. Użytkownicy mogą wybrać tańszą konfigurację z ekranem w rozdzielczości HD+ lub droższą wersję z matrycą typu IPS w rozdzielczości Full HD. Specjalnie dla osób ceniących sobie nowe trendy, producent zaprojektował również wersję z ekranem dotykowym (rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli).

Mocne podzespoły

Za wydajność laptopa HP ZBook 14 odpowiadają dwurdzeniowe procesory Intel Broadwell. Są to jednostki niskonapięciowe. Użytkownicy mogą wybrać konfigurację z procesorem Intel Core i5, który zapewni dobrą wydajność do pracy z tradycyjnym oprogramowaniem. Do profesjonalnych zastosowań lepsza będzie wersja wyposażona w procesor Intel Core i7 o częstotliwości taktowania od 2,1 do 3,3 GHz. Pamięć RAM ma pojemność do 16 GB.

HP ZBook 14 wykorzystuje dedykowane karty graficzne. Są to modele AMD FirePro M4100 lub M4150. Dla użytkowników tworzących projekty graficzne lub multimedialne, znakomicie sprawdzi się konfiguracja z dodatkowym, pojemnym dyskiem M.2 Turbo Driver.

Dowiedz się więcej o tym modelu i przeczytaj: http://lab-kuzniewski.pl/hp-zbook-14-g2-druga-generacja-ultramobilnej-stacji-roboczej/.