HP ZBook 14 – reprezentacyjny laptop dla mobilnego specjalisty

W linii laptopów HP ZBook nie brakuje mobilnych stacji roboczych, które łączą reprezentacyjny design z doskonałymi podzespołami zapewniającymi wydajną pracę nawet z najbardziej wymagającym oprogramowaniem. Jedną z takich stacji jest HP ZBook 14 – notebook o 14,1-calowej matrycy i smukłej obudowie wykonanej ze stopów metali. Laptop wykorzystuje moc obliczeniową niskonapięciowych procesorów z rodziny Broadwell.

Reprezentacyjny design

W linii laptopów HP ZBook nie brakuje mobilnych stacji roboczych, które łączą reprezentacyjny design z doskonałymi podzespołami zapewniającymi wydajną pracę nawet z najbardziej wymagającym oprogramowaniem fot. hp.com

HP ZBook 14, już na pierwszy rzut oka, robi duże wrażenie. Konstrukcja jest smukła – szerokość obudowy ma 339 mm, głębokość 237 mm, wysokość 21 mm – oraz wyjątkowo solidna. Producent wykorzystał tutaj stopy magnezu i aluminium oraz doskonale spasowane zawiasy, dzięki czemu całość jest stabilna, nie ugina się pod naciskiem, ale jednocześnie zachowana została niewielka waga. HP ZBook 14 waży do około 1,78 kg. Drobnym minusem są ograniczone kąty odchylenia pokrywy ekranu.

Przemyślany dobór portów

Konstruktorzy zadbali o pełen zestaw portów potrzebnych do wygodnej pracy. Do dyspozycji użytkowników pozostają tutaj 4 porty USB 3.0, złącze DisplayPort oraz VGA. Sprzęt peryferyjny można wygodnie podłączyć za pomocą złącza stacji dokującej.

Bezpieczeństwo danych zapewnia czytnik linii papilarnych, czytnik SmartCard oraz układ szyfrowania TPM. Opcjonalnie w HP ZBook 14 można zamówić modem WWAN 3G lub modem LTE.

Matryca

HP ZBook 14 wyposażony został w matrycę o przekątnej 14,1 cala. Na rynku dostępna jest wersja z matowym ekranem w rozdzielczości 1600 x 900 pikseli (HD+). Osoby, które więcej pracują z grafiką i zależy im na wysokiej jakości obrazu, mogą wybrać konfigurację z matrycą typu IPS o rozdzielczości Full HD. Dostępna jest także matryca Full HD z panelem dotykowym, który znakomicie sprawdza się do pracy z popularnymi kafelkami (Windows 8).

Moc obliczeniowa

Moc obliczeniową laptopów HP ZBook 14 zapewniają 2-rdzeniowe, niskonapięciowe procesory z rodziny Broadwell. Użytkownicy mogą wybrać konfigurację z jednostką Intel Core i5 lub droższą wersję z procesorem Intel Core i7. Pamięć w notebooku można rozbudować do 16 GB. Za grafikę odpowiada dedykowana karta AMD FirePro M4100 lub AMD FirePro M4150.

Pojemność dysku twardego można wybrać stosownie do indywidualnych potrzeb (dostępne są laptopy z dyskiem HDD, SSD oraz z hybrydą). Można również zamówić dysk M.2 w technologii Z Turbo Driver, który zapewni dodatkowe miejsce na firmowe dane.

Wydajność baterii

Dużym plusem HP ZBook 14 jest wydajny akumulator, który podnosi mobilność notebooka. Bateria wytrzymuje około 5,5 godziny przy przeglądaniu stron internetowych (z wykorzystaniem połączenia Wi-Fi).

Dowiedz się więcej o opisywanym laptopie i przeczytaj: http://lab-kuzniewski.pl/hp-zbook-14-g2-druga-generacja-ultramobilnej-stacji-roboczej/.