Jak nie wybierać laptopa i jak go nie traktować

Wiele jest modeli laptopów i notebooków, które prezentują się wyśmienicie. Wybór dobrego urządzenia wcale nie jest prosty. Zrozumiałym jest też, że chciałbyś prezentować się z nim doskonale lecz nie jest to dodatek do garderoby tylko urządzenie do pracy, a czasem i niezłej rozrywki. Wartość laptopów oczywiście z czasem spada, ale nie oznacza to, że można o nie nie dbać z należytą starannością. Przecież nikt nie chce, by szybko się zużyły i zniszczały.

Jaki to miał być kolor?

 

Wiele jest modeli laptopów i notebooków, które prezentują się wyśmienicie. Wybór dobrego urządzenia wcale nie jest prosty fot. lenovo.com

Czy aby na pewno chcemy, by najważniejszym czynnikiem wyboru swojego notebooka był jego kolor? Przecież nawet kobiecy notebook może ładnie prezentować się w czarnej kolorystyce. Czy świadczy ona o jakości oprogramowania i wyposażenia dołączonego do usługi sprzedażowej w sklepie internetowym? Lenovo ThinkPad T470s z pewnością ma swoją jakość i wcale nie jest proponowany w wielu różnokolorowych estetykach lecz przydałby się na pewno w codziennych zmaganiach w biurze i poza nim, gdyż jego bateria starcza na niezwykle długi czas. Jako notebook biznesowy waży naprawdę niewiele, a jego aluminiowo magnezowa obudowa jest smukła i niezwykle wytrzymała. Jest to doskonały przykład na świetną inwestycję i nawet z niezłą prezencją.

Jak traktujesz swoje urządzenie?

Na pewno dobrym sposobem rodem ze wschodu nie jest naprawiane sprzętu – tym bardziej sprzętu komputerowego, sposobem na śrubokręt i częste uderzenia w ekran. Na szczęście chyba nikt tego nie stosuje, gdyż Lenovo ThinkPad T470s bardzo by na tym ucierpiał. Ucierpiałaby też kieszeń, ponieważ nie należy do najtańszych modeli, na które każdy może sobie pozwolić. Więc najlepszym rozwiązaniem problemów ze sprzętem będzie z pewnością udanie się do kolejnego specjalisty, który swoją fachową wiedzą pomoże dojść do ponownego zalogowania się do swojego komputera, gdy wcześniej utraci się taką możliwość przez swoją niepozorność. Być może trzeba będzie coś w nim wymienić lecz dane z pewnością są warte zachodu, a koszty niewielkie. Zabierając swój sprzęt komputerowy w dalekie podróże, trzeba się więc nastawić na możliwość poniesienia ich, gdyż niebezpieczeństwa czyhają na każdym rogu.