Jaki laptop dla studenta?

Obecnie praktycznie żaden student nie wyobraża sobie życia bez laptopa. Kiedyś na zajęcia nosiło się notatki w formie papierowej, luźne kartki, czy zeszyt, obecnie prawie każdy student zasiada na Sali wykładowej wyposażony w laptop, netbooka, czy tablet. Pytanie jest jedno, które z tych urządzeń jest najbardziej przydatne w życiu studenckim?

Odpowiedz nie jest jednoznaczna, ponieważ każda osoba, ma inne preferencje, co do tego, jakie zadania ma spełniać laptop. Na pewno, bardziej przydatny niż komputer stacjonarny, będzie laptop, ponieważ można go zabrać ze sobą wszędzie. Panie z pewnością preferować będą małe netbooki, ponieważ są poręczne, można je schować do torebki, no i nie są skomplikowane.

Można ich używać zarówno do robienia notatek, pisania pracy magisterskiej, przeglądania stron internetowych, czy oglądania filmów. Jednak panowie z pewnością zauważą potrzebę napędu cd/dvd oraz będą chcieli mieć lepszy procesor i kartę graficzną, żeby dało radę grać w nowoczesne gry komputerowe. W takich wypadkach, lepiej sprawdzi się nowy laptop, przystosowany do gier i dłuższej pracy.

Studenci informatyki zaś, będą potrzebować profesjonalnego sprzętu z mocnym procesorem, najlepiej zarówno komputera stacjonarnego, laptopa, jak i tabletu, z których będą korzystać zależnie od potrzeb. Inny będzie służył do programowania, inny do gier, inny na uczelnię.

Ciężko jest więc jednoznacznie powiedzieć, jaki laptop jest potrzebny studentowi. Ważne, żeby był sprawny, wytrzymały i dosyć dobrej jakości. No i żeby przede wszystkim był, bo obecnie ciężko jest funkcjonować w życiu studenckim bez laptopa i bycia ciągle online. Poza tym, jak napisać pracę licencjacką, czy magisterską bez własnego komputera?