Laptopy MSI – wydajny sprzęt dla graczy komputerowych

Msi gamingowe maszyny fot. Msi.com

Marka MSI zajmuje się produkcją sprzętu multimedialnego. Dużym zainteresowaniem na rynku cieszą się m.in. laptopy MSI – wydajne komputery zaprojektowane z myślą o wymagających graczach komputerowych. Dostępne są zarówno podstawowe wersje dla „okazjonalnych” graczy, jak i zaawansowane jednostki z mocarnymi podzespołami i 17,3-calowymi ekranami w bardzo wysokiej rozdzielczości 4K.

MSI GE – ekonomiczne laptopy do gier

Z myślą o użytkownikach poszukujących sprzętu w przystępnej cenie, który został zaprojektowany pod kątem gier, firma MSI przygotowała serię GE. Laptopy MSI GE to solidne, dość masywne konstrukcje, które posiadają matryce o przekątnej 15,6 lub 17,3 cala. Producent zadbał o odpowiedni kontrast i ostrość kolorów. Podstawowe konfiguracje są dostępne w rozdzielczości Full HD, ale bardziej wymagający fani multimedialnej rozrywki mogą wybrać wersje z matrycami w rozdzielczości nawet do 4K.

Laptopy MSI z linii GE wykorzystują procesory Intel Core i7 – są to jednostki dwurdzeniowe oraz mocniejsze jednostki czterordzeniowe. Za jakość grafiki odpowiadają dedykowane karty z rodziny GeForce GTX. Na obudowach znalazły się porty USB w szybkim standardzie 3.0, które pozwolą podłączyć urządzenia zewnętrzne (np. gamingową myszkę).

Użytkownicy, którzy poszukują laptopa o klasycznej matrycy 15,6 cala, mogą wybrać modele: MSI GE60, MSI GE62, MSI GE70. Zamiennikiem dla monitora stacjonarnego będzie model MSI GE72, który posiada duży ekran o przekątnej 17,3 cala.

MSI GS – mobilne laptopy dla graczy

Laptopy do gier komputerowych wcale nie muszą być masywnymi konstrukcjami, które dość „staromodnie” prezentują się na tle modnych ultrabooków. Ze smukłymi notebookami biznesowymi z powodzeniem mogą konkurować laptopy MSI z linii GS. Wiele konstrukcji waży około 1,6 kg (przy matrycach o przekątnej 14,1 czy 15,6 cala), a wysokość ich obudowy sięga zaledwie 2,3 cm.

Do kompaktowej obudowy trafiły mocne podzespoły, które zapewnią odpowiednią jakość gier nawet przy ustawieniach high (w większości modeli, nawet w nowych tytułach z 2014 czy 2015 roku, liczba klatek na sekundę przekracza 40). Producent wykorzystuje tutaj 4-rdzeniowe procesory o częstotliwości taktowania dochodzącej nawet do 3,5 GHz oraz profesjonalne karty GeForce GTX (w tym modele GTX 970M).

MSI GT – laptopy dla najbardziej wymagających graczy

Laptopy MSI GT to profesjonalny sprzęt dla najbardziej wymagających graczy komputerowych. Starannie dobrane podzespoły zapewniają odpowiednią moc, a doskonałej jakości matryce typu IPS w wysokiej rozdzielczości doskonale odwzorowują zachwycające panoramy charakterystyczne dla najnowszych gier. Przykładem jest model MSI GT72 (matryca o przekątnej 17,3 cala w rozdzielczości 4K, 4-rdzeniowy procesor Intel Core i7, karta GeForce GTX 970M).