Lenovo ThinkPad P70 – potężne gabaryty i wydajność

Lenovo w swoich stacjach roboczych jasno daje do zrozumienia, że do ich tworzenia podchodzi bardzo profesjonalnie. Nie ma tutaj mowy o półśrodkach. Wszystko dopracowane jest nawet w najmniejszych szczegółach. Lenovo ThinkPad P70 to z kolei przykład mobilnej stacji roboczej o bardzo dużych wymiarach. Ponad 3,5 kg wagi sprawia, że transport tej jednostki nie jest prosty. Jej wydajność rekompensuje jednak pewne braki w mobilności.

Wykonanie

Lenovo w swoich stacjach roboczych jasno daje do zrozumienia, że do ich tworzenia podchodzi bardzo profesjonalnie fot. lenovo.com

Otrzymujemy dokładnie to do czego seria ThinkPad zdążyła już przyzwyczaić swoich użytkowników. Konstrukcja jest bardzo mocna i solidna a dodatkowo wykonana ze stopu aluminium i magnezu. Dzięki temu nie ugina się nawet pod bardzo dużym naciskiem. To z kolei działa jedynie na plus dla tego sprzętu. Zawiasy oczywiście jak przystało na serię ThinkPad wykonane są w całości z metalu dzięki czemu są bardzo solidne i stawiają należyty opór przy podnoszeniu klapy matrycy. Sprzęt wykonany jest więc praktycznie idealnie. Posiada również odpowiednią ilość złącz na bokach.

Ekran

Dostępne są w przypadku tego modelu dwie matryce. Wersja Full HD oraz 4K. Obydwie zapewniają bardzo dobre wrażenia wizualne. Zarówno zagęszczenie pikseli jak i ostrość są na odpowiednim poziomie. Świetne są również kąty widzenia. Obraz nie ulega zniekształceniu nawet pod bardzo dużymi kątami. Dodatkowo matryca jest matowa co znacznie ułatwia pracę na zewnątrz.

Wydajność

Za wydajność tej jednostki odpowiadają procesory Intel Skylake. Wspomagane są one przez kartę graficzna nVidia Quadro M3000M. Dodatkowo komputer wyposażony jest w pamięć RAM typu DDR4 oraz dyski SSD M.2 . Wszystko to sprawia, że komputer ten radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Nie ma rzeczy z którą sprzęt ten nie byłby w stanie sobie bez żadnego problemu poradzić. Nawet w przypadku wymagających gier, sprawuje się bardzo dobrze. W rozdzielczości Full HD i na detalach ustawionych na wysokie nie ma gry, z którą P70 nie dałby sobie rady. Jest to więc sprzęt maksymalnie uniwersalny i dostarczający najlepszych doznań z korzystania z niego. Uruchomisz na nim zarówno wymagające programy graficzne jak i będziesz mógł zrelaksować się przy swoich ulubionych grach.

Podsumowanie

Modelem ThinkPad P70 firma Lenovo po raz kolejny udowadnia, że potrafi tworzyć fenomenalne stacje robocze. Wydajność tego sprzętu sprawia, że korzystanie z niego to czysta przyjemność. Jest to urządzenie, które zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jeżeli więc nie zależy Ci na bardzo dobrej mobilności to jest to jak najbardziej warty zainteresowania sprzęt na który powinieneś postawić.