Lenovo ThinkPad X250 – niewielki laptop o zaskakującej wydajności

Lenovo ThinkPad X250 jest dość dużym zaskoczeniem. Ten poręczny notebook z matrycą o przekątnej 12,5 cala wykorzystuje bowiem wydajne procesory z serii Broadwell, których częstotliwość taktowania sięga nawet do 3,2 GHz. Konstrukcja jest poręczna i umożliwia wygodną, stabilną pracę.

Pierwsze wrażenie

Lenovo ThinkPad X250 jest dość dużym zaskoczeniem. Ten poręczny notebook z matrycą o przekątnej 12,5 cala wykorzystuje bowiem wydajne procesory z serii Broadwell, których częstotliwość taktowania sięga nawet do 3,2 GHz fot. lenovo.com

Obudowa Lenovo ThinkPad X250 ma 20 mm wysokości, 209 mm głębokości i 305 mm szerokości. Całość waży do 1,42 kg. Konstrukcja powstała ze stopów magnezu oraz plastiku wzmocnionego szklanym włóknem. Pokrywa ekranu nie robi jednak zbyt dobrego wrażenia, ponieważ nie jest sztywna, czego większość z nas wymaga od laptopów z serii biznesowych. Powierzchnie laptopa są ciemne, całość jej lekka i robi raczej pozytywne wrażenie.

Wydajne podzespoły

Konstruktorzy zastosowali tutaj podzespoły nowej generacji. Laptopy Lenovo ThinkPad X250 dostępne są w kilku różnych konfiguracjach. Gdy potrzebujemy standardowej wydajności, możemy wybrać notebooka z 2-rdzeiowym procesorem Intel Core i3. Wyższą stabilność pracy zapewni nam wersja z jednostką Intel Core i5. Dla osób, którym zależy na płynnym przechodzeniu pomiędzy aplikacjami, przygotowany został ThinkPad X250 z niskonapięciowym procesorem Intel Core i7 (częstotliwość taktowania od 2,6 do 3,2 GHz z funkcją Turbo Boost). Pojemność pamięci RAM jest standardowa – do 8 GB. Za grafikę odpowiada układ zintegrowany Intel HD 5500.

Matryca

Lenovo ThinkPad X250 posiada matrycę o przekątnej 12,5 cala. Wyświetlacz dostępny jest w rozdzielczości Full HD oraz HD. Możemy również wybrać ekran dotykowy.