MSI GE72 – dobry laptop do gier w stylowym opakowaniu

MSI GE72 to laptop gamingowy, który wyróżnia się nie tylko mocnymi podzespołami (producent wykorzystał tutaj procesor Intel Core i7 i kartę GeForce GTX 965M), ale i wyjątkową stylistyką. Masywna obudowa, wykona ze szczotkowanego aluminium połączonego z stopem magnezowo-litowym, elegancko się prezentuje i zapewnia odpowiednią wytrzymałość całej konstrukcji.

Jakość obrazu

MSI GE72 to laptop gamingowy, który wyróżnia się nie tylko mocnymi podzespołami fot. msi.com

Laptopy MSI GE72 wyposażone zostały w matową matrycę o przekątnej 17,3 cala. Jest to wyświetlacze IPS w rozdzielczości Full HD, który gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów. Głęboka czerń i wysoki poziom luminacji, pozwalają dostrzec nawet najdrobniejsze tonacje kolorystyczne i detale gier oraz wygodnie korzystać z notebooka przy silnym świetle.

Jaka wydajność?

Odpowiednią moc zapewnia 4-rdzeniowy procesor Intel Core i7 4720HQ, który pracuje na ośmiu wątkach. Wsparciem dla procesora jest pamięć RAM o pojemności 8 GB, którą można dodatkowo rozbudować.

MSI GE72 posiada kartę graficzną opartą na cenionej architekturze Maxwell – jest to model GeForce GTX 965M. Grafika obsługuje szereg najnowszych technologii – G-Sync, Battery Boost, GPU Boost 2.0.

Technologia SHIFT

Dużym atutem modeli MSI GE72 jest technologia SHIFT, która pozwala optymalizować system do indywidualnych potrzeb. Dostępne są 3 tryby:

·         sport (największa wydajność)

·         comfort (niższa częstotliwość procesora graficznego)

·         green (niższe taktowanie procesora i grafiki – tryb energooszczędny)

Wydajność gier

Laptopy MSI GE72 zapewniają dużą płynność gier przy ustawieniach high oraz ultra. Gdy ustawimy rozdzielczość HD, wskaźnik FPS (liczba klatek na sekundę) nie spada poniżej 30. Przy rozdzielczości Full HD, płynność jest nieco mniejsza (w bardziej wymagających tytułach).

Komputer dostępny jest np. w tym sklepie: http://www.gameragon.pl/k2059,laptopy-msi-ge-ge72.html.