MSI GT80 – najpotężniejszy laptop na rynku

Spośród wszystkich komputerów gamingowych każdy można bez większych problemów opisać. W przypadku tego komputera pojawia się jednak pewien problem. Jest to sprzęt tak potężny, że pisanie o jego wydajności po prostu mija się z celem. Obecnie nie ma gry, z którą to urządzenie by sobie nie poradziło. Jest to również sprzęt tak drogi, że niewiele osób będzie mogło sobie na niego pozwolić. Ze względu na jego potęgę warto mu się jednak przyjrzeć.

Wydajność

Spośród wszystkich komputerów gamingowych każdy można bez większych problemów opisać fot. msi.com

Komputer dostępny jest w dwóch wersjach. Ta słabsza posiada kartę graficzną GTX 980M (specyfikacja karty: https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-980M.127017.0.html). Czym różni się mocniejsza? Posiada dwie takie karty połączone w SLI. Oprócz tego posiada również procesor Intel Core i7-4980HQ, 32 GB pamięci RAM oraz cztery dyski SSD. Oczywiście spięte w RAID, aby jeszcze bardziej przyspieszyć pracę komputera. MSI GT80 w grach radzi sobie lepiej niż dobrze. Jest to jedyny komputer przenośny, który bez problemu może stanąć do rywalizacji z dowolnym komputerem stacjonarnym, który wyposażony jest w jedną kartę graficzną. O tym jak komputer radzi sobie w grach nie ma sensu mówić. Po prostu nie ma obecnie produkcji, która przerosłaby możliwości tego sprzętu. Rozdzielczość Full HD i detale ustawione na ultra nie stanowią dla tego sprzętu żadnego problemu.

Dwie wady

Pierwsza z nich to mobilność. Ekran o przekątnej 18 cali oraz waga 5 kg skutecznie zniechęcają do tego, aby komputer ten gdziekolwiek przenosić. Druga z wad to cena. Jeżeli kogoś nie przeraża jednak cena za komputer wynosząca mniej więcej tyle, co za używany samochód klasy średniej, to jest to sprzęt właśnie dla niego.