Multimedialny Lenovo Y700-17 dla graczy

Lenovo Y700-17 Idea Pad for pc gaming fot. Lenovo.com

Lenovo Y700-17 (podobnie jak Lenovo Y700-15) to notebook przeznaczony dla graczy, którzy szukają sprzętu charakteryzującego się dobrą wydajnością, mobilnością oraz niebanalnym designem. Komputer posiada bardzo mocny procesor z rodziny Intela oraz zintegrowany układ graficzny nVidia GeForce GTX. Dzięki temu laptop pozwala na wyświetlanie ulubionych tytułów gier oraz zaawansowanych aplikacji. Ten model będzie idealnym rozwiązaniem dla miłośników gier pragnących wykorzystać laptop także do pracy zawodowej.

 

Obudowa laptopa prezentuje się bardzo elegancko, prestiżu dodaje podświetlana na czerwono klawiatura, którą uważa się za jedną z najlepszych, jakie są dostępne na rynku. Producent zaopatrzył komputer w 17,3-calowy ekran IPS z powłoką anti-glare, który wyświetla wyraźny obraz o szerokich kątach widzenia. Do wad tego modelu niestety trzeba zaliczyć brak matowej matrycy, co jest wielkim nieporozumieniem, gdyż uniemożliwia to komfortowe użytkowanie sprzętu w szczególnie słoneczne dni.

Zadowalająca jest natomiast jego praca na baterii oraz ogólny komfort pracy. Komputer nie przegrzewa się i nawet podczas większego obciążenia pozostaje cichy. Na wyposażeniu znajdziemy przydatne złącza – 3 porty USB, czytnik kart pamięci, HDMI, RJ-45, złącze combo, złącze zasilające oraz blokadę Kensingtona. Niestety Y700-17 posiada w podstawowej wersji tylko 4 GB pamięci RAM. Mimo niewielkich niedoskonałości, laptop jest godny uwagi. To sprzęt przede wszystkim bardzo wydajny, co wydaje się kluczowe w przypadku urządzenia tej klasy, poza tym jest dostępny w dobrej cenie.