Myszka przewodowa czy bezprzewodowa?

Przed takim pytanie staje bardzo duża liczba graczy przy próbie zakupu odpowiedniej myszki. Z jednej strony wydawałoby się, że bezprzewodowa będzie lepszym rozwiązaniem, ale większość profesjonalnych graczy nie korzysta z nich. Pojawia się więc pytanie dlaczego?

Myszki przewodowe

Przed takim pytanie staje bardzo duża liczba graczy przy próbie zakupu odpowiedniej myszki fot. logitech.com

Myszki dla graczy przewodowe cechują się przede wszystkim szybszym czasem reakcji. O ile dla przeciętnego użytkownika komputera będzie to nieodczuwalne, to już profesjonalni gracze to zauważają i szybszy czas reakcji jest im bardzo przydatny. Dodatkowo przewód to gwarancja tego, że myszka będzie cały czas gotowa do pracy i nie rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Dodatkowo myszki te są zazwyczaj tańsze od bezprzewodowych.

Myszki bezprzewodowe

Idealnie sprawdzą się w rękach mniej zaawansowanych graczy, którzy nie zajmują się graniem zawodowo bądź nie grają w gry, w których czas reakcji jest tak istotny. W takiej sytuacji myszka bezprzewodowa będzie jak najbardziej odpowiednia, a mniej przewodów na biurku z pewnością zadziała na plus w kwestii estetyki środowiska użytkownika.