Notebooki Dell Latitude – solidny sprzęt biznesowy

Linia Dell Latitude to solidne laptopy zaprojektowane z myślą o wymagających użytkownikach biznesowych (więcej informacji pod tym linkiem). Dostępność wielu modeli i konfiguracji sprawia, że te notebooki Dell idealnie sprawdzą się zarówno w małych i średnich firmach, jak i w użytku korporacyjnym. Wyróżniają się one solidnością wykonania, wytrzymałymi konstrukcjami oraz starannie dobranymi podzespołami zapewniającymi odpowiednią wydajność do pracy.

Linia Dell Latitude to solidne laptopy zaprojektowane z myślą o wymagających użytkownikach biznesowych fot. dell.com

Cechy charakterystyczne notebooków Dell Latitude

Większość modeli z linii Dell Latitude posiada wytrzymałe obudowy metalowe – producent wykorzystuje aluminium i stopy magnezu. Dostępne są notebooki Dell Latitude z matrycami o przekątnej 15,6 cala i 14,1 cala. Dla osób, którym zależy na wyjątkowej mobilności sprzętu, marka stworzyła również modele z niewielkimi ekranami 13,3- oraz 12,5-calowymi.

Za moc obliczeniową laptopów z tej serii odpowiadają procesory z cenionej rodziny Intel Core (są to zarówno podstawowe jednostki Intel Core i 3, jak i wydajniejszej Intel Core i5 oraz 4-rdzeniowe Intel Core i7).

Dell Latitude E6540 – laptop do prac biurowych

Osoby poszukującego dobrego laptopa do użytku biurowego mogą wybrać model Latitude E6540. Posiada on matową matrycę o przekątnej 15,6 cala i bezawaryjne komponenty. Te notebooki Dell dostępne są w różnych wersjach konfiguracyjnych. Do pracy z zaawansowanym oprogramowaniem doskonale sprawdzi się wersja z procesorem Intel Core i7, pamięcią RAM 16 GB oraz dedykowaną kartą graficzną z rodziny AMD Radeon. Użytkownicy znajdą tutaj aż 4 porty USB oraz praktyczne gniazdo pozwalające podłączyć stację dokującą. Latitude E6540 doskonale sprawdzi się jako notebook dla księgowych, ponieważ posiada wygodną klawiaturę z pełnowymiarowym blokiem numerycznym.

Mobilne notebooki do pracy w terenie

Notebooki Dell Latitude to nie tylko duże modele dedykowane do użytku biurowego, ale także wiele lekkich, poręcznych laptopów, które idealnie sprawdzą się w pracy w terenie. Wśród nich na uwagę zasługuje m.in. model Latitude E2550 z 12,5-calowym ekranem. Jest to lekka konstrukcja ważąca około 1,5 kg. Grubość obudowy wynosi 2,3 cm. Całość jest bardzo mobilna. Laptop ten dostępny jest z wieloma różnymi podzespołami, dzięki czemu niemal każda firma może dobrać wersję idealnie wpisującą się w jej indywidualne potrzeby. Dla użytkowników wymagających większej wydajności producent przygotował konfigurację z procesorem Intel Core i7 5600.

Dla mobilnych specjalistów nadadzą się również notebooki Dell Latitude E7250 z matrycą o przekątnej 13,3 cala i obudową wzmocnioną włóknem węglowym. Na pokładzie laptopa znalazły się niskonapięciowe procesory Intel Broadwell – m.in. 2-rdzeniowa jednostka Intel Core i7 o taktowaniu do 3,2 GHz.