Toshiba Tecra Z50-A – smukły laptop dla użytkownika biznesowego

Toshiba proponuje serię laptopów Tecra, zaprojektowaną z myślą o użytkownikach biznesowych. Linię wyróżniają solidne matryce, dobre podzespoły oraz przedłużony czas działania baterii – czyli wszystko to, czego potrzebuje każdy profesjonalista. W tej serii znajdziemy m.in. model Toshiba Tecra Z50-A. Jest to smukły laptop biznesowy z niskonapięciowym procesorem oraz dwoma licencjami na system Windows (7 i 8.1).

Toshiba Tecra Z50-A – czym się wyróżnia?

Toshiba proponuje serię laptopów Tecra, zaprojektowaną z myślą o użytkownikach biznesowych (fot.toshiba.com)

Model Toshiba Tecra Z50-A posiada matowy ekran o przekątnej 16,6 cala. Sprzedawany jest niskonapięciowym procesorem – Intel Core i5-4210U. Pamięć operacyjną oraz dysk twardy możemy dobrać, w zależności od naszych potrzeb. Laptop dostępny jest bowiem w kilku różnych wersjach. Podstawowa wersja to model z pamięcią RAM 4 GB oraz dyskiem o pojemności 500 GB. Bardziej wymagający użytkownicy, mogą jednak kupić wersję z 16 GB pamięci operacyjnej. Pojemność dysku twardego może zaś zostać rozszerzona o dodatkowy nośnik SSD (pojemności 128, 256, 500 lub 1000 gigabajtów).

W laptopie wykorzystano zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 4400.

Smukła obudowa

Laptop Toshiba Tecra Z50-A waży około 1,8 kg i ma wymiary 380 na 252 na 20 mm – jest więc wyjątkowo smukły, nawet jak na model typowo biznesowy. Pokrywa laptopa została zrobiona ze stopu aluminium. Drobnym mankamentem jest obudowa w bazowej części, którą zaprojektowano z tworzywa sztucznego. Jednak przypomina ono do złudzenia aluminiową pokrywę (ma ten sam odcień oraz taką samą fakturę).

Pokrywa jest dość sztywna, dzięki czemu wygodnie będzie nam pracować w terenie. Autem jest także sztywna klawiatura, która nie ugina się pod naciskiem (co jest plagą wśród wielu nowych notebooków zaprojektowanych na rynek komercyjny).

Dodatki

Laptop Toshiba Tecra Z50-A oferuje 3 porty USB 3.0 oraz 1 port USB 2.0. Ma także wejście HDMI, D-sub oraz czytnik do kart pamięci i wejście do sprzętu audio. Komputer zapewnia również znakomitą łączność – posiada Bluetooth 4.0, Wi-Fi oraz WiDi. Wraz z laptopem, otrzymamy licencję na system operacyjny Windows 7+ oraz Windows 8.1 – ten gratis z pewnością zainteresuje niejednego klienta biznesowego.